Poradenství

Typové možnosti zabezpečení:

  • Zabezpečení bytů, kanceláří v panelových a činžovních domech
  • Zabezpečení rodinných domů a samostatných firemních objektů
  • Všeobecně o možnostech zabezpečení a novinkách v tomto oboru

S ohledem na stále rostoucí kriminalitu a dokonalejší techniku při páchání závažné trestné činnosti - vykrádání bytů apod., jsou na ochranu Vašeho majetku neustále vyvíjeny dokonalejší bezpečnostní systémy.

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky (FAQ)

Jak postupovat při výběru zabezpečení majetku a NENALETĚT

Blíží se léto - doba dovolených, a tím pro zloděje mnoho lehce dostupných opuštěných bytů, souvisejících s nárůstem kriminality v oblasti vykrádání. Zkušení odborníci fy EDDY SAFE studio si Vám dovolují poskytnout na toto téma několik informací a rad v zabezpečení majetku v akci:

"Bezpečnostními systémy proti kriminalitě aneb BEZPEČÍ NENÍ PŘEPYCH".

Zabezpečení převážně pracně a mnoho let budovaného majetku se pravděpodobně staví v žebříčku důležitosti na 2. místo hned za lékaře, kteří zodpovídají za zdraví a život.

Na otázku, jak NENALETĚT a zmírnit riziko při zabezpečování osob a majetku na minimum jsme pro Vás připravili několik profesionálních rad a informací.

V každém případě doporučujeme:

Nákup a montáž zabezpečovací techniky uskutečnit zavčas (ještě dřív než dojde k odcizení a zničení majetku) a předem se poradit nezávisle, nejlépe s několika zkušenými odborníky v daném oboru. Firma EDDY SAFE studio se zabývá vývojem, výrobou, prodejem a montáží zabezpeč. systémů již od roku 1990.

Vycházíme-li ze skutečnosti, že jedním z nejjednodušších vniknutí bývá pouhé vykopnutí dveří, měly by být dveře zajištěny ve všech stranách, nejlépe rozvorovým vícebodovým systémem. Některé systémy se mohou zdát na první pohled stejné, ale je velký rozdíl, pokud jsou jistící tyče zhotoveny z průměru pouhých 8mm nebo 18mm.

Pokud nastane situace, kdy Vám bude někdo doslova vnucovat systém, který je nejlepší a zaručeně nedobytný, je ideální se přesvědčit, jestli i dotyčný tento mimořádný systém používá (nechat si předložit klíče, prohlédnout si zajištění provozovny apod.) Např. systémy EDDY-ATRA-DIERRE pro svou kvalitu a přednosti chrání majetky většiny zaměstnanců našeho zabezpeč. studia, včetně majitele a vlastních provozoven.

Velmi důležité je nechat si předložit ATESTY (zpravidla platí, čím vyšší číslo bezpečnostní třídy, tím kvalitnější zabezpečení). Systém, který není atestován rozhodně vzbuzuje nedůvěru. (V případě škodné události pojišťovna nemusí uskutečnit úhradu škody, zapříčiněnou neatestovaným výrobkem, neodbornou montáží apod.)

Neméně důležitá je i poskytovaná doba záruky, která může o mnohém napovědět, např. o kvalitě a životnosti systému, která v tomto oboru rozhodně není zanedbatelná. Na zámkový systém EDDY- ATRA- DIERRE-4BT poskytujeme 4letou záruku. (Pozor, tento systém jsou oprávněni montovat a veškeré zásahy provádět v celé ČR pouze zaměstnanci fy EDDY SAFE studio.) Např. neodborně namontované a zaseknuté bezpeč. dveře se mohou stát poměrně velkým a těžce řešitelným problémem.

Přímo nezbytné je mít zajištěný spolehlivý servis (nejen z toho důvodu v žádném případě nedoporučujeme koupi a montáž od neznámých osob a firem). Některé firmy zase nabízejí servis NONSTOP, přesvědčte se raději a zavolejte večer např. že Vám daná firma namontovala bezpečnostní dveře a Vy se nemůžete dostat do bytu. Pravděpodobně v tom lepším případě uslyšíte záznamník, v tom horším by Vám nezbylo nic jiného, než se odstěhovat do hotelu. (Naše zabezpečovací studio řeší případné naléhavé případy pokud možno ihned, se zárukou nejpozději do 12 hodin. Čísla brněnských středisek: záruční a pozáruční servis: 0608/826 134, nouzové otevírání: 0603/804 948.)

Nabízí-li Vám někdo systém výrazně levný (téměř většina zavedených firem má stejné nákupní ceny a používá podobné ziskové navýšení, tudíž výsledné ceny by měly být téměř shodné), je třeba se mít velice na pozoru. Např. některé firmy údajně nabízejí kvalitní trezor za cenu nižší než 2.000,- Kč. V této cenové relaci se za normálních okolností nemůže pohybovat kvalitní trezor, ale maximálně jednoduchý lehký sejf. Takový prodejce je pravděpodobně neodborník nebo podvodník.

Je dobré dát si pozor i na prodejce, který nabízí daný výrobek za určitou cenu "od", za tuto cenu však není možné výrobek pořídit a skutečná cena je podstatně vyšší. Setkáváme se s příklady, kdy reklamovaná prodejní cena některých nejmenovaných firem např. bezpečnostních dveří je uváděna včetně DPH, ale pozor, tato cena je včetně 5% DPH, a v tomto případě je tento výrobek prodejný pouze s montáží, o kterou se výsledná cena navýší třeba o několik tisíc korun. (Tito zase zřejmě spoléhají na to, že zákazníka nalákají a potom lehce přesvědčí).

V každém případě doporučujeme svěřit montáž bezpeč. systémů pouze odborníkům s patřičnými zkušenostmi. Je vhodné získat a ověřit REFERENCE. (Naše zabezpečovací studio zabezpečilo mimo několik desítek tisíc bytů a kanceláří i např. kanceláře vlády, banky i největšího českého výrobce zbraní a mnoho dalších.)Dále doporučujeme při předávání klíčů, bezpeč. karet, návodů, certifikátů, apod. zvýšit Vaši opatrnost. Např. předání klíčů ATRA, zapečetěných od výrobce, nabízené našim zabezpečovacím studiem, velmi snižuje dané riziko.

Tedy shrneme-li tyto poznatky a zjistíme, že se sešlo několik těchto pochybností najednou (např. žádné doporučení - nejsou atesty - přímo podbízivá cena - záruka pouze půl roku dle zákona - nezajištěný servis apod.), dovolujeme si tvrdit, že rozhodne-li se někdo i přes tato varování k takovému zabezpečení, riskuje minimálně svůj majetek a investované peníze.

Pokud Vám těchto několik informací pomůže v rozhodování tak nelehkého úkolu, jakým je zabezpečení vlastního majetku, budeme rádi. Pokud máte jakoukoli nejasnost, nebojte se zeptat našich odborníků v bezplatných konzultačních střediscích-prodejnách.

Pokud tato naše osvěta sníží alespoň procento kriminality, způsobené vykrádáním, budeme nadmíru spokojeni. Děkujeme Vám za čas a trpělivost, věnované otázkám zabezpečení a věříme, že si získáme Vaši důvěru, stejně jako u několika desítek tisíc lidí, kteří nám již svěřili zabezpečení svého majetku.