Speciální, matové, privátní

SDI - SUN GARD

Privátní a speciální fólie

  • zneprůhledňují skleněné plochy oběma směry
  • vytvářejí efekt mléčného skla
  • nacházejí uplatnění všude tam, kde musí být určité prostory chráněny proti výhledu při zachování průniku maximálního množství světla
  • umožňují čtení textu přiloženého bezprostředně na prosklenou plochu opatřenou privátní fólií (uplatnění v peněžních ústavech).

Privátní fólie SDI - SUN GARD:

  • Z 100 - mléčná
  • BZ 100 - matový bronz


LLUMAR

Speciální UV fólie

Jedná se o fólie poskytující vysokou průzračnost a nezkreslený průhled při maximálním odrazu UV paprsků. Nezkreslený průhled se uplatní zejména při pozorování ve vitrínách vystavených předmětů, či při čtení zapaspartovaných starých tisků v muzeích - odtud je odvozené obvyklé označení MUZEUM FILM. Vysokým potlačením UV zářením je tato fólie ideálně vhodná k ochraně předmětů před vyblednutím a zničením. V našem vzorníku je označena UV CL.

Obdobné vlastnosti, při jemném kouřovém nádechu, má nereflexní fólie NR 70GR. Ta je přednostně vhodná na výkladní skříně, kde je upřednostňováno nezkreslené pozorování tvarů a barev zboží. Fólie matové

Tyto fólie s matovou úpravou povrchu jsou neprůhledné, ale průsvitné. Propouštějí světlo a zároveň poskytují úplné soukromí. Teplotní odrazivost se mění podle typu fólie. Matová (M), nereflexní (NR), bílá (WH - White) poskytují vlastnosti mléčného skla se světelnou propustnosti cca 70%. Matová nereflexní fólie M NR 35 BR má propustnost světla 35%. Pokud je požadováno kromě zneprůhlednění i vysoké potlačení průniku tepla, vyhoví matová mléčná bílá fólie se stříbrnou reflexní vrstvou MR 15 SI. Pokud není požadován průnik světla, je možné použít černou nereflexní neprůhlednou fólii G 00 BK (BK - Black) se světelnou propustností 0%.