Panikové zámky umožňují bezpečné a rychlé otevření dveřního křídla nebo křídel v případě ohrožení jako je požár nebo jiná nestandardní událost. Jsou konstruovány tak, aby pouhým stiskem kliky nebo svislé panikové hrazdy odemkly a otevřely dveře, přestože není k dispozici klíč, kterým lze uzamčený zámek otevřít.

Zároveň tyto zámky kladou obzvláštní požadavky na bezpečnost proti vloupání. Výhodou je také to, že panikové zámky lze dodat jako součást nových dveří, ale lze je montovat do stávajících dřevěných, ocelových, hliníkových i plastových dveří.

V případě nouze snadno a rychle otevřete dveře díky panikovým zámkům.

Panikový zámek slouží k rychlému a bezpečnému otevření dveří. Používají se u nouzových východů, kdy je zapotřebí rychle odejít z budovy, například při požáru nebo jiné zdraví ohrožující události. Nepotřebujete k tomu žádný klíč, stačí jen stisknout kliku a dveře se otevřou. Dále se panikové zámky používají na místech, kde se vyskytuje často větší počet osob. Jeho velkou výhodou je, že se dá otevřít pouze zevnitř, zvenčí jsou panikové zámky uzavřeny.

Panikový zámek či panikové kování umožňuje osobám rychlé otevření dveří pouhým stisknutím kliky nebo svislé či vodorovné hrazdy i bez použití klíče. Jejich instalace se doporučuje nebo může být i povinná v místech jako jsou například požární únikové východy. Hrazdy panikového kování mohou rovněž usnadňovat otevírání dveří kupříkladu v nemocnicích, kde nemocniční personál musí urychleně převážet pacienty ohrožené na zdraví.

Sady panikového kování nebo panikové zámky jsou v novostavbách i při rekonstrukcích využívány stále častěji. V některých případech, s ohledem na charakter stavby, jsou zámky dokonce povinné pro zkolaudování objektu.

Pokud se i vy rozhodnete pro pořízení těchto zámků, můžete vybírat z několika variant v kombinaci s bezpečnostními dveřmi – například vícebodové samozamykací zámky, kde zcela automaticky spojíte bezpečí s pohodlnou obsluhou.Samozamykací systémy nahrazují manuální zamknutí zámku pomocí klíče. Další výhodou těchto zámků je napojení na domovní telefony či čipový systém.

Vybíráte nové bezpečnostní dveře do bytu či domu? Potřebujete poradit?

Podívejte se do našeho poradce nebo nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme najít to nejlepší řešení.

Kontaktujte nás